Pečené papriky s česnekovou zálivkou

Turecký název: 
Közlenmiş biber

Popis

Oblíbená pikantní papriková dobrota.

Přísady

3ks.paprika červená
3str.česnek (utřený se solí)
5pol.lž.olej olivový

Souhrn

Množství
Porce
Příprava:20minut
KategorieZeleninové Vegetariánské Předkrmy-meze

Poznámky

Opět recept na skvělou pochoutku, rozšířený nejen po celém Balkáně, ale i v kuchyních středního východu, Řecka i zemích středozemských. Podává se jako předkrm, ale i jako chutný salát ke všem druhům masa, popřípadě jen s některou z rýží. (s rajčaty, s lilkem a pod., viz recepty)
Většinou se dělá z kapií, ale výborné jsou i červené masité papriky. Samozřejmě chutnají ještě lépe, pokud se opečou na dřevěném uhlí při grilování.

Jak na to

  1. Papriky naskládáme na rošt či na plech a pečeme v troubě buď nastavené na gril, nebo s horním i dolním ohřevem, nejlépe ale na dřevěném uhlí.
  2. Pečeme do změknutí paprik, doba pečení se liší podle druhu.
  3. Po vyjmutí z trouby necháme trochu vychladnout a z ještě teplých stáhneme slupku, nakrájíme na široké pruhy a rozložíme na servírovací talíř.
  4. Zalijeme sosem smíchaným z oleje a česneku, necháme vychladit a před podáváním můžeme posypat jemně nakrájenou petrželí.

Komentáře

pečené papriky s česnek.zálivkou

vynikající, ale v řecké i turecké kuchyni k tomuhle oblíbenému meze do zálivky ještě pridávají krom olivového oleje taky vinný ocet, v pomeru 2:1, a v poslední době už vyloučili lopupání, není nutno teda papriky loupat, stačí je upéct v troubě na papíru na púlky nakrájené a zakápnuté olivovým olejem a to 25 minut a 5 minut přepnout na gril, kúrka je pak jemne nazlátlá (omluvte prosím mou nedokonalou češtinu Smile

Pečené papriky, odpověď

Ano, vím o různých způsobech opékání a dopékání paprik, je to podobné jak v Turecku, tak Řecku i na Balkáně. Každý region má své zvláštnosti a každý by i měl vyzkoušet, co mu nejvíce chutná. Já se snažím psát ty základní, nejvíce připravované recepty. Každopádně děkuji za komentář.

Ano, vynikající. My jsme

Ano, vynikající. My jsme oloupané papriky ještě krátce orestovali na oleji.

Pečené papriky, odpověď

Pečené papriky by měly být úplně měkké, nevím, jestli restováním neztratí na vláčnosti, ale mám radost, že vám chutná.

mnam

mnam mnam mnam